Duyuru!

  • TARİH: 22.05.2024
Reklamı Geç

SİPARİŞ: 0 505 827 98 63

Sınıf Kapıları Örnekleri

Sınıf Kapıları Örnekleri

Özellikle ilkokullarda kapı giydirme çalışmaları çok moda. Sınıfların kapılarının bu şekilde çok daha güzel ve gösterişli gözüktüğü de aşikar. Özellikle kalabalık okullarda bol şubeli sınıflarda kapı giydirmeleri eğer akıllıca kullanılırsa çok faydalı bir çalışma olacaktır. Nasıl mı? Bu yıl yaptığım bir uygulamayla kapı giydirme işini daha verimli nasıl kullanırım sorusunun cevabını aldım.

Bu yıl  okulumda sene başında 1. sınıflar 10 şube olarak planlanmıştı. Şubelerinde ortalama 35 er kişi olduğunu düşünürsek uyum haftası bile yapılmadan okula başlayan 350 yeni çocuk demekti bu. Bu çocukların okuldaki diğer öğrencilerle birlikte aynı anda okula başlamaları ders giriş çıkışlarında kaybolan ve sınıfını bulamayan öğrenciler olarak bir sorun olacaktı. Okulun çok katlı ve karmaşık olduğunu da eklemem gerek. Bu kaybolmaları engellemek için sene başında her sınıfa bir figür belirledik ve az bir maliyetle sınıf kapılarına poster hazırlayıp yapıştırdık. 35×50 boyutunda olan bu posterleri sınıf kapılarına yapıştırdıktan sonra aynı figür ile öğrencilere yaka kartı hazırladık. Kızlar için ayrı erkekler için ayrı kartlar tasarladık. Aşağıda örnek bir sınıf kapımızı ve öğrenci kartını görebilirsiniz.

kapı

kapı 2

 

Bu sayede kaybolan öğrenci boynundaki çizgi film fügürüne baktı ve aynı figür hangi kapıdaysa o kapıyı bulup sınıfını bulup girdi. Bu kartları da bir süre sonra öğrencilerden topladık ve okul gezilerinde yeniden kullanmak için sakladık. Bu çalışmayı geliştirip önümüzdeki yıl bu sınıf kapısı posterlerini kapı giydirmesi olarak yapacağız ve kalıcı olmasını sağlayacağız. Gelecek yıl ki kapı tasarımlarımızı tamamladık. Tüm okulumuz rengarenk olacak ve aynı zamanda öğrencilerimiz sınıflarını çok daha kolay bulacaklar. İşte gelecek yıl kullanacağımız kapılarımız.  Yorumlarınızı bekliyoruz.

İsa YALÇIN
Esenler Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu
Müdür Yardımcısı

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

  • Kategori Seçin