DİKKAT!

  • TARİH: 29.06.2022


Resimli -Kes Yapıştır- Sudoku Etkinlik Sayfaları

Resimli -Kes Yapıştır- Sudoku Etkinlik Sayfaları

Başlangıç seviyesinde resimli sudoku sayfaları. Kes yapıştır mantığı ile hazırlanmış sayfaları aşağıdaki küçük resimlere tıklayarak indirebilirsiniz.

Tüm sudoku çeşitleri için geçerli olan üç temel kural vardır.

* Her satırda tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır.

* Her sütunda tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır.

* Her bölgede tüm rakamlar bulunmalı ve bu rakamlar sadece birer defa yer almalıdır.
Sudoku Çeşitleri
50 ye yakın sudoku çeşidi bulunmaktadır. Sürekli yeni türleri üretilmektedir.Bunlardan bazıları; Klasik Sudoku, Bölgesel Sudoku, Ardışık Sudoku, Ardışıksız Sudoku, Multi Sudoku, Köşegen Sudoku, Toplamlı Sudoku, Zincir Sudoku vb.

Boyutuna Göre Sudokular

Sudoku oyunu 4×4, 6×6, 9×9 gibi bir çok boyutta oynanabilirler.

4×4 sudoku, 4’er karelik 4 bölgedeki 16 kareden oluşmakta, 1’den 4’e kadar olan rakamlar bu üç temel kurala göre yerleştirilmelidirler.

6×6 sudoku, 6’şar karelik 6 bölgedeki 36 kareden oluşmakta, 1’den 6’ya kadar olan rakamlar bu üç temel kurala göre yerleştirilmelidirler.

9×9 sudoku, 9’ar karelik 9 bölgedeki 81 kareden oluşmakta, 1’den 9’a kadar olan rakamlar bu üç temel kurala göre yerleştirilmelidirler.

thumbnail of resimli sudoku 5 thumbnail of resimli sudoku 6 thumbnail of resimli sudoku 7 thumbnail of resimli sudoku 8 thumbnail of resimli sudoku 9 thumbnail of resimli sudoku 10 thumbnail of resimli sudoku 11 thumbnail of resimli sudoku 12 thumbnail of resimli sudoku 13 thumbnail of resimli sudoku 14 thumbnail of resimli sudoku 1 thumbnail of resimli sudoku 2 thumbnail of resimli sudoku 3 thumbnail of resimli sudoku 4

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKINDüşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Site İçi Arama
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM